ефективні юридичні послуги

Ми виграємо справи!

П'ятниця, 19 Січня 2018
Skip to content

Вимоги до кандидата в Президенти України щодо проживання на території України

Ценз осілості для кандидата в Президенти України

Останнім часом в політичних кулуарах та в пресі, жваво обговорюється питання можливості недопущення Віталія Кличка до виборів Президента України у зв’язку із порученням ним вимоги щодо проживання на території України протягом 10 років.

Спробуємо зрозуміли, чи мають ці чутки реальні підстави.

Вимоги щодо проживання на території України кандидата в Президенти визначені і в Конституції України і в Законі України «Про вибори Президента України».

На жаль, не існує достатньої прецедентної бази щодо кандидата в Президенти України, проте, існує достатня кількість актів щодо таких самих вимог та їх порушення кандидатами в народні депутати.

Заступник Голови Центральної Виборчої Комісії України Магера Андрій Йосипович, неодноразово заявляв у ЗМІ про наявність колізій та певну проблематичність вирішення питань проживання на території України кандидатів у народні депутати, що підтверджується судовими рішеннями адміністративних судів всіх інстанцій та ВСУ.

Беручи до уваги ідентичність суті спору щодо вимог до кандидатів в народні депутати та до кандидата в Президенти, реалії реєстрації кандидатами в народні депутати відомих спортсменів та політиків, що не живуть постійно в України, можна казати про реальні прецеденти нівелювання «цензу осілості».

Такий висновок підтверджується і мотиваційною та резолютивною частинами рішення (та рішення щодо прийнятності) Європейського суду з прав людини по справі  «Миколи Івановича Мельниченка проти України» та Постановою ЦВК від 05.12.2005  N 172  «Про рішення Європейського суду з прав людини від 19 жовтня 2004 року у справі «Мельниченко проти України».

Коментував –  Панасюк Сергій Анатолійович (фахівець у галузі конституційного та муніципального права, викладач, громадський діяч)

Додати питання

Ваш email ніколи не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *
*
*