Доторканні народні обранці

Позбавлення нардепів недоторканності: страшний сон обранця

Останнім часом в ЗМІ спекулюється тема позбавлення народних депутатів мандатів судом.

В ЗМІ з’явився коментар посла ЕС Яна Томбінського, який наголошує на стурбованості ЄС з цього приводу.

Проаналізуємо обґрунтованість негативних висновків з боку Європейських політиків з метою встановлення істини.

Що стосується останнього прецеденту позбавлення мандату народного депутата України (Маркова І.О.), то Вищий адміністративний суд України в судовому засіданні зазначив про наявні численні порушення законодавства України про вибори, на чергових виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року по одномандатному виборчому округу №133.

Такі порушення не могли бути проігноровані судом, факти правопорушень є беззаперечними та свідчать про порушення виборчих принципів, що дає можливість визнати результати виборів по одномандатному виборчому округу №133 недостовірними, а відповідно і обрання депутата – незаконним.

В Постанові ВАСУ від 12 вересня 2013 року П/800/551/13  дається посилання на практику   Європейського суду з прав людини – Рішення від 01 липня 1997 року у справі «Гітонас та інші проти Греції».

Нагадаємо, ще в лютому,  Постановою ВАСУ від 08 лютого 2013 року  П/800/99/13, суд мотивуючи рішення як практикою Євросуду, так і вітчизняної феміди прийняв аналогічне рішення щодо народних обранців Павла Балоги і Олександра Домбровського.