ЛІКВІДАЦІЯ ПІДПРИЄМСТВА: ЗАГАЛЬНІ ПРОЦЕДУРИ

Ліквідація підприємства загальні процедури.Цією статтею фахівці Юридичної компанії «ВАРТА ПРАВА» розпочинають обіцяну серію статей, присвячених ліквідації підприємств в Україні.

Ліквідація підприємства (у класичному його розумінні) передбачає вчинення ряду послідовних дій, за результатом яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань буде внесено запис при припинення підприємства шляхом його ліквідації без наявності правонаступників. Власне кажучи, тому ми і називаємо цю процедуру класичною ліквідацією. Існують і інші можливі форми припинення ведення бізнесу в Україні, про які ми вже згадували у попередніх стаття і які більш детально розглянемо у наступних статтях. Але ці форми ми не вважаємо класичними, а деякі з них є так званими «альтернативними».

Процедуру класичної ліквідації можна розділити на три загальні етапи:

  1. Прийняття рішення засновниками про ліквідацію підприємства (передбачає власне кажучи прийняття відповідного рішення, оформлення протоколу та подання його державному реєстратору, призначення ліквідаційної комісії чи ліквідатора, публікація повідомлення про ліквідацію). Цей етап є початковим і базується на внутрішньому волевиявленні засновників підприємства його ліквідувати.
  2. Власне ліквідаційні процедури (звільнення працівників, повідомлення кредиторів та боржників про ліквідацію, складання ліквідаційного балансу,  проходження перевірок у контролюючих органах, розрахунки з кредиторами, закриття банківських рахунків та інші). Даний етап передбачає проведення підготовки до повної ліквідації підприємства, розрахунок з кредиторами, стягнення дебіторської заборгованості. Після проходження даного етапу на балансі підприємства не повинно бути жодного майна, активів чи пасивів, тобто баланс  повинен бути «нульовий».
  3. Остаточна ліквідація (подання документів державному реєстратору документів для внесення запису до Єдиного державного реєстру про припинення підприємства шляхом його ліквідації). Це останній етап, після якого підприємство вважається ліквідованим. В Єдиний державний реєстр вноситься запис про те, що підприємство припинено.

В наступних публікаціях ми більше детально розглянемо окремо взяті питання ліквідації підприємства, так як: вимоги до протоколу про припинення підприємства, порядок проходження перевірок контролюючими органами, закриття банківських рахунків чи подання документів до архівної установи.

Сподіваємось наші публікації стануть корисними Вам при практичному супроводжені ліквідаційної процедури. Ми старатимемось максимально просто та доступно пояснити складні питання ліквідації.

Ми завжди готові прийти Вам на допомогу!

Підписуйтесь на нашу сторінку у facebook та інших соціальних мережах.