НОВИЙ ЗАКОН ПРО ТОВ ТА ТДВ. ОБМЕЖЕНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

ТОВЦією публікацією Юридична компанія «Варта права» розпочинає серію статей, присвячених новому закону про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю. Ми розглянемо основні його положення, зміни та нововведення.

Розпочнемо ми з основоположного поняття обмеженої відповідальності: що таке обмежена відповідальність і в чому вона проявляється?

Суть обмеженої відповідальності зводиться до того, що особа не може відповідати за свої зобов’язання понад належного їй майна чи майна, на яке поширюються окремі види відповідальності.  В товариствах з обмеженою відповідальністю така специфіка проявляється у двох аспектах:

-                     По-перше. Товариство відповідає за свої зобов’язання всім своїм майном. Це положення закріплюється і у статті 3 нового Закону. Якщо ж майна товариства не достатньо для задоволення вимог кредиторів, то тоді розпочинаються передбачені законом процедури, в тому числі і процедура банкрутства. Жоден з учасників, працівників чи директор не відповідають за зобов’язання товариства (за виключенням випадків, коли вони поручились своїм майном за виконання товариством своїх зобов’язань).

-                     І по-друге. Учасники товариства несуть відповідальність за його діяльність виключно в межах свої вкладів. Тобто, учасник відповідає лише тим майном чи грошовими коштами, які він вніс до статутного капіталу у якості своєї частки. При цьому учасники товариства, які не повністю внесли вклади, несуть солідарну відповідальність за його зобов'язаннями у межах вартості невнесеної частини вкладу кожного з учасників.

Власне кажучи, на цьому і вичерпується поняття обмеженої відповідальності.

Суть додаткової відповідальності зводиться до того, що учасники відповідають за зобов’язання товариства не лише в межах своєї внесеної частки. Розмір додаткової відповідальності фіксується у статуті товариства.

Юридична компанія «Варта Права» сподівається, що наші публікації будуть корисні для Вас.

Підписуйтесь на нашу сторінку у facebook та інших соціальних мережах.