ЯК ЛІКВІДУВАТИ ПІДПРИЄМСТВО?

Yak_likviduvaty_pidpryiemstvoВ період фінансово-економічної кризи в Україні останнім часом особливо актуальним постало питання ліквідації бізнесу, створеного у формі юридичної особи (підприємства). Тому розглянемо основні форми ліквідації підприємства. Їх сьогодні три.

Перша – це звичайна ліквідація. Така ліквідація передбачає проходження всіх стандартних ліквідаційних процедур: від прийняття рішення про ліквідацію і проходження всіх перевірок до здачі документів в архів. За результатом такої ліквідації підприємство буде припинено як юридична особа із внесенням відповідного запису до державних реєстрів.

Друга – банкрутство. Банкрутство передбачає ліквідацію підприємства за судовим рішенням в результаті визнання його банкрутом. Щоб запустити процедуру банкрутства у підприємства повинен бути зафіксований певний розмір боргу перед кредиторами, який підприємство не може повернути. Процедура банкрутства доволі довготривала та дороговартісна.

І третій – альтернативна ліквідація (або ж експрес-ліквідація). Це не ліквідація підприємства у класичному його розумінні, оскільки як юридична особа підприємство продовжує існувати. Проте з моменту проходження такої процедури вся подальша відповідальність за існування підприємства знімається з його діючих власників і керівника і переходить до нових. Альтернативна ліквідація передбачає зміну засновників та керівника підприємства (при необхідності і інших змін), а як відомо відповідальність за діяльність підприємства несуть саме вони. Експрес-ліквідація сьогодні набуває популярності в Україні через простоту та швидкість її проведення.

Фахівці Юридичної компанії «Варта Права» завжди готові допомогти Вам у вирішенні складних юридичних питань, в тому числі і тих що стосуються ліквідації підприємств.